REKLAMA

spot_img

Ożenił się z pogotowiem – mówiła żona. Nie żyje dr Tomasz Kuczkowski

Był pierwszym dyrektorem Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowe w Legnicy. I to tej instytucji poświęcił serce, czas i zaangażowanie. Nie żyje Tomasz Kuczkowski, lekarz anestezjolog, który uratował niejedno ludzkie życie.

O śmierci dr Tomasza Kuczkowskiego poinformowało Pogotowie Ratunkowe w Legnicy na swoim facebookowym profilu.

„Z wielkim żalem, żegnamy lek. Tomasza Kuczkowskiego – byłego dyrektora PR w Legnicy. Składamy wyrazy współczucia rodzinie, krewnym i bliskim. Dyrekcja i Pracownicy Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.”

Z dr Tomaszem Kuczkowskim rozmawialiśmy we wrześniu 2023 roku podczas uroczystości z okazji 30-lecia Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.

– Pogotowie ratunkowe to mój pierwszy medyczny chrzest. Pracę zacząłem tam w 1975 roku, jeszcze jako student. Bardzo mnie wciągnęła. Moja żona powiedziała nawet, że ja chyba ożeniłem się nie z nią, ale z pogotowiem właśnie. Przypadek zadecydował, że powierzono mi tworzenie stacji wojewódzkie. Byłem wówczas kierownikiem pogotowia w Legnicy, cale była to funkcja wyłącznie tytularna. Miałem jednak kilka pomysłów, które szczęśliwie udało się zrealizować i w jakimś stopniu są do dzisiaj wykorzystywane – wspominał wówczas dr Tomasz Kuczkowski.

Później dr Tomasz Kuczkowski związany był z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Legnicy.

Przeczytaj także

Nowe na stronie