Parki rozrywki na Dolnym Śląsku. Musisz pojechać jeszcze w te wakacje!

Szukasz informacji gdzie na Dolnym Śląsku wybrać się na weekend z dzieckiem lub na wycieczkę? Sprawdź, gdzie znajdują się ciekawe parki rozrywki w regionie. To m.in. ogrody, parki linowe czy parki miniatur.

Na Dolnym Śląsku jest wiele miejsc, gdzie można aktywnie wypocząć całą rodziną. Przygotowaliśmy miejsca, gdzie przeżyć można ciekawą przygodę, poznać tajemnicze historie i cieszyć się latem.

1. Park Leśny – Park Historyczny w Lubinie
Na terenie Parku Leśnego mieści się Rodzinny Park Linowy. W 2019 roku od dnia otwarcia (23 sierpnia) do końca października skorzystało z niego prawie 50 tysięcy zwiedzających. Park linowy tworzą dwie trasy o łącznej długości 260 metrów. Każda z nich składa się z 12 przęseł o różnym stopniu trudności. W każdym przęśle zamontowano inny rodzaj przeszkody. Są to m.in. drabinki, krzesła, tunel, linki, szczudła. Przejście obu tras to świetna zabawa, ale i niezła gimnastyka. Korzystanie z parku linowego jest bezpłatne.

2. Leśny Park Przygody Skalisko
Powstał w lesie nad Złotym Potokiem w obrębie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Ten park sprawi, że Wasze serca zabiją szybciej. Skorzystacie z napowietrznego trekingu, pokonacie balansujące pomosty, przejdziecie po linie i siatce, będziecie uprawiać powietrzny surfing, oddacie skok Tarzana i zjedziecie na linie o długości 1050 metrów.

3. Adrenalina Park znajduje się w Sokolnikach, niedaleko Kątów Wrocławskich. Na 12,5 ha znajduje się wiele atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dzieci: parki linowe, tyrolki 320m, 155m i 100m, zorbing, quady, paintball, łuki, strzelnica paintballowa, broń pneumatyczna. Wstęp do parku jest bezpłatny, płatność tylko za atrakcje z których korzystamy.

4. Rodzinny Park Rozrywki Esplanada znajduje się w Szklarskiej Porębie. W parku mamy do dyspozycji zjeżdżalnię-roller coaster o nazwie Alpine Coaster, quady oraz plac zabaw dla dzieci. Zimą zaś możemy pozjeżdżać na ogromnych oponach (snow tubing).

5. Minieuroland Park Miniatur w Kłodzku

Znajdziecie tu 40 starannie wykonanych miniatur (na 20 tys. m²) słynnych budowli świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska. To m.in. starożytne zabytki i współczesne obiekty, a wszystko w malowniczej scenerii wśród 500 gatunków drzew i krzewów. Możecie tu podziwiać m.in. kompleks pałacowy Zwinger w Dreźnie, Łuk Triumfalny w Paryżu, ratusz we Wrocławiu, czy Twierdzę Kłodzką.

6. Minieuroland Park Miniatur w Kłodzku

Znajdziecie tu 40 starannie wykonanych miniatur (na 20 tys. m²) słynnych budowli świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska. To m.in. starożytne zabytki i współczesne obiekty, a wszystko w malowniczej scenerii wśród 500 gatunków drzew i krzewów. Możecie tu podziwiać m.in. kompleks pałacowy Zwinger w Dreźnie, Łuk Triumfalny w Paryżu, ratusz we Wrocławiu, czy Twierdzę Kłodzką.

7. Dinopark położony jest w otulinie Karkonoskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Szklarska Poręba. Na terenie parku mieści się także kolejka, kino i wiele innych atrakcji.

8. Mała Japonia Ogród Japoński
Ogród Japoński Siruwia znajdujący się w Przesiece został skomponowany zgodnie z japońską sztuką zakładania ogrodów oraz filozofią feng shui. Spacer po ogrodzie pokaże Wam piękno Karkonoskiej przyrody zamkniętej w charakterystyczne dla Japonii kompozycje, strumienie i wodospady. W plenerze ogrodu Siruwia można odkryć i zachwycić się sztuką bonsai (bon – płaska taca, sai-roślina). Miniaturowe drzewka bonsai stworzone ręką mistrzów, przypominają fragment krajobrazu zaklęty w małej doniczce.

9. Wioska Indiańska Tipi Town
Wioska Indiańska Tipi Town znajduje się w Kamieńcu Wrocławskim. Jest miejscem, które umożliwia namiastkę doświadczenia tego jak żyli prawdziwi Indianie. Choć tak blisko jest Wrocław, miejsce to oferuje niepowtarzalne przeżycia dla każdego, bez względu na wiek.

10. Western City
Western City w Karpaczu to jedno z najstarszych miasteczek westernowych w Polsce. Budynki znajdujące się w tym parku rozrywki są ściśle wzorowane na zabudowaniach Dzikiego Zachodu. W Western City poza architekturą westernową można podziwiać różnorodne pokazy tematyczne. Działa tu także Centrum Szkolenia Jazdy Konnej w Stylu Western, zwane Akademią Westernu.

11. Lapońska Wioska KALEVALA w Borowicach
To całoroczne lapońskie namioty i Domek Muminków. Niesamowity klimat, dużo atrakcji dla dzieci (gry, zabawy, górka saneczkowa, zwierzątka lub mini-zoo) i dla całej rodziny – basen odkryty, sauna duży teren zielony, strumyk, grill.

12. Zoo w Lubinie
Na terenie ogrodu zoologicznego w Lubinie można zorganizować m.in. zajęcia edukacyjne, wycieczki z przewodnikiem. Jest też przestrzeń piknikowa. Bezpłatny wstęp, otwarte codziennie.

Przeczytaj także

Nowe na stronie