Personalna karuzela rozkręca się – Stępień w Legnicy, Szczecińska w Złotoryi?

W poniedziałek prezydent Maciej Kupaj powołał na stanowisko wiceprezydenta Jacka Baszczyka. Wcześniej, pierwszym zastępcą nominowana została Aleksandra Krzeszewska. Teraz „wietrzenie” w legnickim Ratuszu dotrze do gabinetów dyrektorskich.

Z początkiem czerwca pracę w legnickim urzędzie miasta straciła dyrektor wydziału promocji i komunikacji społecznej, Ewa Szczecińska-Bedryj. Była dziennikarka za PR prezydenta Tadeusza Krzakowskiego odpowiadała przez dziewięć lat. Po wyborach stało się jasne, że ze stanowiskiem się pożegna. Podobnie, jak Michał Kotwa, dyrektor Centrum Dialogu Obywatelskiego, jeden z głównych politycznych przybocznych Krzakowskiego.

Nowy prezydent Maciej Kupaj najpierw poinformował, że te dwa wydziały łączy w jeden – wydział aktywności lokalnej i promocji miasta, a następnie ogłosił konkurs na jego dyrektora. Jeszcze nie został on rozstrzygnięty, ale w środowisku legnickiej Platformy Obywatelskiej od dłuższego czasu mówi się, że nową szefową PR ma zostać Elżbieta Stępień. Taką też informację we wtorek podał portal lca.pl.

Elżbieta Stępień w latach 2010-2014 była radną w gminie Kunice, której jest mieszkanką. Następnie w latach 2015-2019 zasiadała w Sejmie. Poselski mandat zdobyła z listy Nowoczesnej, ale w trakcie kadencji przeszła do Platformy Obywatelskiej. W 2019 r. z ramienia tego ugrupowania bez powodzenia startowała w eurowyborach, a następnie w wyborach do Senatu. W tegorocznych wyborach samorządowych uzyskała miejsce w radzie powiatu legnickiego.

Tymczasem coraz głośniej o nowej pracy Ewy Szczecińskiej-Bedryj. Złotoryjscy dziennikarze przekonują, że była dyrektorka w legnickim magistracie, wkrótce otrzyma etat sekretarza miasta w Złotoryi. Nowy burmistrz Złotoryi Paweł Kulig ogłosił konkurs na to stanowisko. Zdecydowaną jego faworytką ma być jednak legniczanka.

Przeczytaj także

Nowe na stronie