REKLAMA

spot_img

Pierwsza konfiskata auta w powiecie legnickim. Kierowca miał prawie 2,5 promila

Za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu odpowie 53-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z nowymi przepisami, oprócz prawa jazdy stracił również samochód.

Policjanci z legnickiej drogówki otrzymali informację o zdarzeniu drogowym we wsi Ulesie. Na miejscu okazało się, że kierujący volkswagenem cofając, uszkodził pojazd marki Toyota. Wysiadł, zobaczył co się stało, po czym chwiejnym krokiem wrócił do samochodu i odjechał. Policjanci błyskawicznie ustalili adres sprawcy kolizji drogowej.

– Kiedy podjechali pod dom 53-latka, za bramą zauważyli jego samochód. Policjanci przeskoczyli przez ogrodzenie i podeszli do pojazdu, aby sprawdzić uszkodzenia. Ku ich zdziwieniu, za kierownicą siedział sprawca kolizji. Mieszkaniec powiatu legnickiego nie chciał otworzyć drzwi policjantom i nie reagował na ich polecenia. Po dłuższej chwili otworzył samochód. Z uwagi na wyczuwalną silną woń alkoholu, 53-latka przebadano alkomatem. Urządzenie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie – relacjonuje młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na strzeżony parking. Teraz  będzie odpowiadał przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Przeczytaj także

Nowe na stronie