Pijany 19-latek wjechał w plac zabaw i uciekł

Do wypadku doszło w Tyńcu Legnickim – na szczęście nocą –  kiedy na placu zabaw nie było dzieci. Pijany 19-latek wjechał w ogrodzenie i uciekł z miejsca zdarzenia. Wolnością nie cieszył się długo.

Z informacji, które zgromadzili policjanci wynikało, że z Volkswagena Polo, który uderzył w ogrodzenie placu zabaw wysiadły dwie osoby. Obydwie oddaliły się w kierunku Dzierżkowic.

– Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do poszukiwań sprawcy. Po chwili zauważyli idącą parę, która na ich widok przyśpieszyła kroku. Policjanci natychmiast wysiedli z radiowozu wylegitymowali oraz rozpytali te osoby. Od kobiety i mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Z uwagi na podejrzenie, że obydwoje mogli kierować samochodem zatrzymano 18-latkę i jej 19-letniego partnera – relacjonuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Okazało się, że to mężczyzna – mając 1,3 promila alkoholu- kierował pojazdem, na dodatek nie mając do tego uprawnień.

Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie