Plac Słowiański – nowa wizytówka Legnicy czy wstydliwa betonoza? Zobaczcie zdjęcia!

Dobiega końca przebudowa Placu Słowiańskiego w Legnicy. Robotnicy wykonują ostatnie już prace. Zobaczcie, jak teraz wygląda centralny miejski plac. Podoba się wam?

– Plac Słowiański stanie się pięknym i funkcjonalnym miejscem, które z pewnością będzie cieszyć się popularnością wśród mieszkańców naszego miasta. Mam nadzieję – zmieni się w centrum życia społecznego i kulturalnego Legnicy. Chcemy, aby było to miejsce, gdzie nie tylko możemy się zatrzymać na chwilę, ale również przestrzenią, która zachęca do uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych i społecznych – mówił niedawno prezydent Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Opinie na temat nowego Placu Słowiańskiego są jednak mocno podzielone. Prezydent i jego urzędnicy przekonują, że miasto zyska nowoczesny plac i rozwiązanie komunikacyjne na miarę XXI wieku. Wielu legniczan jest jednak zdania, że to klasyczny przykład betonozy, która nie ma nic wspólnego ze współczesnymi proekologicznymi trendami.

Budowa Placu Słowiańskiego wraz z rondem pochłonął blisko 30 mln zł. 25 zł Legnica otrzymała z rządowego programu Polski Ład. Za prace budowlane odpowiadało konsorcjum dwóch firm – Budrim z Kunic i Rotomat z Wrocławia.

KLIKNIJ KOLEJNY NUMEREK I ZOBACZ, JAK WYGLĄDA NOWY PLAC SŁOWIAŃSKI

Przeczytaj także

Nowe na stronie