Płacili fałszywymi „stówkami”. Czujnemu pracownikami stacji zagrozili śmiercią

Legniccy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy wprowadzali do obiegu fałszywe banknoty o nominałach 100 zł. Podrobione pieniądze trafiały do punktów handlowych w Prochowicach. Prokurator Rejonowy w Legnicy na wniosek policjantów zastosował wobec nich dozór policji.

Policjanci z Komisariatu Policji w Prochowicach otrzymali informację, że na terenie miasta pojawiły się fałszywe banknoty 100 złotowe.

– Nad rozwiązaniem sprawy pracowali policjanci z Prochowic i Legnicy. Doprowadziło ich to dwóch osób 25-letniego mężczyzny i 34-letniej kobiety. Obydwoje są mieszkańcami Prochowic  – informuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Jeden z fałszywych banknotów wprowadzono do obiegu po pretekstem rozmienienia pieniędzy na stacji benzynowej. Kilka dni później mężczyzna ponownie wybrał się na stację i chciał zapłacić falsyfikatem.  

 – Czujny pracownik wykrył nieautentyczność banknotu. Wówczas mężczyzna stał się agresywny i groził pracownikowi pozbawieniem życia w przypadku, gdy nie zwróci mu fałszywego banknotu, po czym oddalił się – dodaje komisarz Jagoda Ekiert.

34-latka miała natomiast przekazywać innym osobom fałszywe pieniądze.

Zabezpieczono kilkanaście fałszywych stuzłotowych banknotów.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie i kobiecie kilka zarzutów wprowadzania do obrotu fałszywego środka płatniczego. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje Sąd. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Legnicy na wniosek policjantów zastosował wobec nich dozór policyjny.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie