spot_img

Po 21 latach zmienił się szef „Solidarności” Zagłębia Miedziowego. Kim jest nowy przewodniczący?

Bogdan Orłowski najdłużej w historii Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Zagłębia Miedziowego pełnił funkcję przewodniczącego. Stanowisko to objął w 2002 roku. – Związek potrzebuje świeżej krwi, a zmianę, która zaszła na pewno można uznać za pokoleniową – mówi nam jeden z członków nowo powołanego zarządu regionu.

Zarówno Bogdan Orłowski, jak i jego poprzednicy Jacek Swakoń i Tadeusz Tumilewicz – są legniczanami. Teraz stery w związku przejmuje Lubin, bo właśnie z tego miasta pochodzi nowy przewodniczący Bartosz Budziak.

– Parytet jest zachowany ponieważ w skład zarządu weszły jeszcze trzy osoby mieszkające w Legnicy – mówi nasz informator.

Wiceprzewodniczącym został Marcin Sadowski z legnickiego oddziału KGHM Zanam, sekretarzem Aneta Mazur z legnickiego MOPS, a skarbnikiem Sebastian Derkacz z PKP Cargo. 

Nowy przewodniczący Bartosz Budziak rozpoczyna rządy w „Solidarności” z bardzo dużym poparciem. Głosowało na niego 93 delegatów ze stu uczestniczących w głosowaniu.

Bartosz Budziak, w październiku skończy 36 lat. Mieszka w Lubinie. Dla „Solidarności” zaczął pracować w 2010 r. jako redaktor Krajowej Sekcji Górnictwa Rud Miedzi, a następnie od 2015 r. jako kierownik biura lubińskiego oddziału „Solidarności” Zagłębia Miedziowego. W sierpniu ubiegłego roku został członkiem zarządu regionu, a od października pełnił funkcję II zastępcy przewodniczącego.

Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunkach: zarządzanie oraz politologia i dziennikarstwo. Na studiach menedżerskich uzyskał dyplom Executive MBA.

Bogdan Orłowski nie ubiegał się o reelekcję.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie