Po 30 latach Jacek Głomb rezygnuje ze stanowiska dyrektora legnickiego teatru

To na razie nieoficjalna informacja, którą podało Polskie Radio Wrocław. Oficjalnie swoją decyzje dyrektor Jacek Głomb ma ogłosić w poniedziałek i wówczas wskazać swojego następcę – pisze Andrzej Andrzejewski z PRW.

Jacek Głomb związał się z legnickim teatrem w 1992 roku obejmując wówczas stanowisko zastępcy kierownika artystycznego. Dwa lata później został dyrektorem naczelnym i artystycznym Centrum Sztuki – Teatru Dramatycznego w Legnicy, które w 1999 przemianowano na Teatr im. Heleny Modrzejewskiej.

Jest twórcą sukcesów legnickiej sceny, o której zaczęło było głośno w kraju i za granicą dopiero pod jego kierownictwem.

Jest twórcą koncepcji wiązania sztuki teatralnej z przestrzenią miejską, zwłaszcza zrujnowaną. To Jacek Głomb wyreżyserował słynną „Balladę o Zakaczawiu”, pierwszy legnicki spektakl, który wystawiono w zdewastowanej sali kina nieczynnego od 18 lat, w najbardziej niebezpiecznej dzielnicy Legnicy.

Podobno, żeby zagrać tam spektakl teatr uzyskał zgodę i opiekę nieformalnych przy­wódców dzielnicy.

Trudno sobie wyobrazić legnicki teatr bez Jacka Głomba. Co jest przyczyną rezygnacji, czy reżyser nadal będzie związany z legnicką sceną i kto ma go zastąpić – ma się okazać w poniedziałek.

Przeczytaj także

Nowe na stronie