Podsumowanie długiego weekendu na legnickich drogach

Podczas długiego, sierpniowego policjanci z Legnicy zatrzymali 14 pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista „wydmuchał” aż 4 promile alkoholu!

Od piątku 11 sierpnia 2023 br. do wtorku 15 sierpnia br., na naszych drogach doszło do 21 kolizji drogowych. Ujawniona liczba kierujących pod wpływem alkoholu z jednej strony świadczy o dużej skuteczności i efektywności pracy Policji w walce z nietrzeźwością na naszych drogach, z drugiej strony powinna pobudzać do refleksji, że pomimo licznych apeli, aż 14 kierowców zdecydowało się na jazdę na podwójnym gazie. Promilowym rekordzista został zatrzymany w Prochowicach pojazdem marki Audi. Na policyjnym alkomacie 45-latek wydmuchał blisko 4 promila alkoholu. – przekazała kom. Jagoda Ekiert.

Podczas długiego sierpniowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie