Podwyżka czynszu na Piekarach. Ile będą płacić mieszkańcy w 2024 roku?

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Piekary” poinformowała o nowych stawkach opłat za mieszkania. Nie mamy dla mieszkańców osiedla dobrych wieści: będzie drożej. Sprawdźcie, o ile.

Uchwała zarządu drugiej największej legnickiej spółdzielni mieszkaniowej wejdzie w życie 1 lutego 2024 r. Od tego dnia obowiązywać będą nowe stawki. Poniżej zestawienie podwyżek na os. Piekary.

Dla członków spółdzielni:

● którym przysługują spółdzielcze prawa do lokali – z 3,25 zł na 3,58 zł za mkw,

● będących właścicielem lokali – z 3,25 zł na 3,58 zł za mkw.

Dla osób niebędących członkami spółdzielni:

● którym przysługują spółdzielcze prawa do lokali – z 3,64 zł na 3,97 zł za mkw,

● z którymi spółdzielnia zawarła umowę najmu lokalu mieszkalnego – z 5 zł na na 5,50 zł za mkw.

Dla niebędących członkami spółdzielni właścicieli lokali – z 3,64 zł na 3,97 zł za mkw.

W górę pójdzie też opłata na działalność społeczno-wychowawczą. Dziś lokatorzy płacą 12 gr. Od 1 lutego 2024 r. płacić będą 15 gr miesięcznie.

Kolejna podwyżka dotyczy zaliczki na pokrycie kosztów zużycia energii elektrycznej. W budynkach wysokich wzrośnie ona z 4,20 na 7,50 zł na osobę. W budynkach niskich z 1 zł na 1,70 zł na osobę.

Podwyżki spółdzielnia tłumaczy „czynnikami, na które nie ma wpływu” – wzrostem płacy minimalnej w 2024 r., tegoroczną oraz przyszłoroczną inflacją, wzrostem cen mediów – energii elektrycznej, energii cieplnej, materiałów i kosztów usług, a także zniesieniem tarcz osłonowych w zakresie obniżonych stawek VAT na energię cieplną  i elektryczną.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie