Pojedynek kolegów z pokoju, czyli Miedź jedzie przełamać się w Lublinie

Trenerzy Miedzi Legnica i Motoru Lublin, Radosław Bella i Goncalo Feio są dobrymi kolegami. Zaraz po niedzielnym meczu pojadą do Białej Podlaskiej na zajęcia w ramach kursu UEFA PRO podczas którego dzielą jeden pokój. Z pewnością będą mieli dużo czasu na dokładną analizę tego arcyciekawie zapowiadającego się pojedynku.

Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Motor, podobnie jak Miedź, w obecnym sezonie zgromadził 16 punktów. Na taką zdobycz złożyło się jednak 5 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki, przy bilansie bramkowym 12:14. Na własnym boisku lubelski zespół zanotował 2 wygrane, 1 podział punktów i 2 porażki (bramki 8:10). Po dobrym początku sezonu żółto-biało-niebiescy wpadli w lekki dołek, notując trzy porażki z rzędu – 0:2 w Tychach, 1:4 u siebie z Wisłą Kraków oraz 0:2 w Gdyni.

– W Fortuna 1 Lidze jest tylu sąsiadów w tabeli i panuje taki styk między drużynami, że tak naprawdę każdy mecz jest ważny. Skupiamy się, jak zresztą co tydzień, na najbliższym rywalu. Nie myślimy zbytnio o przyszłości, tylko o najbliższym zadaniu. Myślę, że to będzie po prostu mecz jak każdy inny. Nawet mimo to, że ostatnio my i Motor nie punktujemy – mówi trener Radosław Bella.

Kibice mogą zastanawiać się, czy w związku z ostatnimi wynikami drużyny nie skupią się głównie na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki, grając nieco bardziej zachowawczo niż w poprzednich meczach. 

– Myślę, że nie, bo to by znaczyło po trochę to, że rezygnujemy z tego co robiliśmy do tej pory. Motor jest budowany przez rok, nasz zespół jest budowany nieco krócej, ale w pewnym stylu, preferowanym przez nas. Na pewno musimy zagrać trochę mądrzej w obronie i bronić pola karnego lepiej niż było to w ostatnich meczach. Ale nie spodziewałbym się spotkania, przypominającego piłkarskie szachy – dodaje szkoleniowiec Miedzi.

Początek niedzielnego meczu o godz. 12:40. Pojedynek transmitowany będzie w Polsacie Sport Extra.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie