spot_img

Policjanci kontrolują kąpieliska na terenie powiatu legnickiego

Wysokie temperatury powietrza sprawiają, że przy zbiornikach wodnych licznie gromadzą się osoby. Aby było bezpiecznie legniccy policjanci kontrolują akweny na terenie powiatu legnickiego.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby znajdujące się w okolicy tzw. „dzikich kąpielisk”, aby zapobiec utonięciom oraz oddziaływać prewencyjnie, by nie dochodziło do przestępstw oraz wykroczeń. Przypominamy o odpowiedzialnym zachowaniu i apelujemy o przestrzeganie przepisów dotyczących zakazu kąpieli w miejscach niedozwolonych.

Okres wakacji, słoneczna pogoda sprawiła, że wiele osób wypoczywa przy zbiornikach wodnych. Dlatego legniccy policjanci nie tracą czujności i apelują o zachowanie rozwagi. Policjanci przypominają, że kąpiel w miejscach zabronionym, jest nie tylko wykroczeniem, ale niejednokrotnie przyczyną tragedii. Aby wypoczynek w okolicy akwenów nie zmienił się w nieszczęśliwy wypadek, wystarczy przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.

Zasady bezpiecznej kąpieli:

Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratownika.

Nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni (optymalna temperatura to 22-25 stopni).

Nie pływajmy w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiemy, że występują zawirowania wody lub zimne prądy.

Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni.

Nigdy nie wchodźmy do wody, nie pływajmy po spożyciu alkoholu.

Nie wypływajmy za daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku.

Pływanie po zachodzie słońca jest niebezpieczne.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie