Policjanci odkryli wielką plantację marihuany w centrum Legnicy!

Sukcesem mogą pochwalić się policjanci z Wrocławia i Legnicy. Funkcjonariusze przejęli ponad 32 kilogramy marihuany i zlikwidowali plantację konopi w centrum Legnicy. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Legnicy od dłuższego czasu pracowali nad dwoma mieszkańcami Legnicy, których podejrzewali o udział w procederze narkotykowym. Trop doprowadził ich do opuszczonej kamienicy w centrum miasta, gdzie miała być uprawiana marihuana.

We wtorek późnym popołudniem funkcjonariusze z Wrocławia i Legnicy przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres. Kiedy funkcjonariusze dynamicznie wkroczyli do kamienicy wewnątrz budynku było dwóch mężczyzn. 48 i 61 – latek szybko zostali obezwładnieni i zatrzymani. Podczas przeszukania pomieszczeń na różnych kondygnacjach funkcjonariusze ujawnili profesjonalną produkcję marihuany. W różnych pokojach, gdzie rosło ponad 600  roślin była podłączona specjalna wentylacja, system oświetleniowy oraz suszarki. Rośliny znajdowały się już w dużej fazie wzrostu (ponad 1,5 metra). Z kolei w innych pomieszczeniach znajdowały się sadzonki, rośliny poddane suszeniu oraz skrzynki wypełnione już gotową marihuaną. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 32 kg marihuany oraz 158 gram metamfetaminy – komentuje kom. Jagoda Ekiert

Funkcjonariusze przejęli ponad 32 kg marihuany, video: KMP w Legnicy

Wkrótce mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

Przeczytaj także

Nowe na stronie