spot_img

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym. Zobacz film

Policjanci z Wrocławia, Lubina, Opola i Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali osiem osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, handlującej narkotykami. Wobec siedmiu osób sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubinie zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Prowadzone śledztwo pozwoliło ustalić, gdzie przebywają członkowie grupy. Nad ranem policjanci siłowo weszli do mieszkań zajmowanych przez te osoby.

– W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali siedmioro mężczyzn i jedną kobietę. Wszyscy są mieszkańcami Lubina w wieku pomiędzy 25 a 54 rokiem życia. Z wykorzystaniem policyjnych psów miejsca zamieszkania i pomieszczenia gospodarcze użytkowane przez podejrzanych, zostały dokładnie przeszukane. Efektem tych działań było zabezpieczenie m.in. środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci marihuany i metamfetaminy, telefonów komórkowych, laptopów, broni i amunicji, wagi elektronicznej do porcjowania narkotyków, a także gotówki w polskiej walucie – relacjonuje aspirant sztabowa Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Legnicy.

Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lubinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na wprowadzaniu do obrotu narkotyków. Wobec siedmiu osób, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubinie, sąd wydał postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do lat 8 pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie taką grupą grozi nawet 10 lat pobytu za więziennymi kratami. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast posiadanie ich w znacznych ilościach zagrożone jest taką formą kary do 10 lat. Za wprowadzanie do obrotu narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności natomiast wprowadzanie do obrotu ich w znacznych ilościach to kara do 12 lat odsiadki.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie