Policjanci z Legnicy zatrzymali w Zgorzelcu dwóch mężczyzn

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy pełniąc służbę na terenie Zgorzelca zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami. 34-latek miał przy sobie metamfetaminę, a 44-latek marihuanę. Dodatkowo młodszy okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Za posiadanie środków odurzających i psychotropowych może im grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany w piątek po godzinie 14. Policjanci sprawdzili jego dane osobowe w dostępnych bazach danych i okazało się, że 34-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego ma do odbycia 74 dni zastępczej kary aresztu. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili woreczek foliowy z metamfetaminą.

44-latek natomiast został zatrzymany na jednej z ulic w mieście przed godziną 18. Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego miał przy sobie woreczek foliowy z suszem roślinnym. W związku z podejrzeniem, że są to narkotyki mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy.

Policjanci w jego mieszkaniu znaleźli kolejne woreczki z podobną substancją. Badanie zabezpieczonego suszu wykazało, że była to marihuana w ilości z której można przygotować ponad 50 porcji handlowych tego narkotyku.

Teraz obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Może im grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie