REKLAMA

spot_img

Policyjny pościg pod Legnicą za kierowcą pod wpływem marihuany

Legniccy policjanci ścigali w minioną sobotę kierowcę Volkswagena. Okazało się, że 29-letni mieszkaniec gminy Legnickie Pole prowadził po zażyciu narkotyków.

Akcja miała miejsce w sobotę tuż przed godz. 17. Policjanci z legnickiej drogówki na drodze z Legnickiego Pola do Biskupina zauważyli kierującego Volkswagenem, który jechał z nadmierną prędkością. Patrol ruszył za nim dokonując przy tym pomiaru prędkości.

– Na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 km/h mężczyzna jechał 126 km/h oraz na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 30 km/h, jechał z prędkością 78 km/h – mówi mł. asp. Anna Tersa z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

– Funkcjonariusze chcąc zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej, wydali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Kierujący nie zamierzał zatrzymać się, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci podjęli pościg za kierującym, który pomimo nadawanych sygnałów kontynuował ucieczkę, łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając realne zagrożenie na drodze. Po przejechaniu kilkuset metrów kierujący zatrzymał swój pojazd – relacjonuje oficerka prasowa.

Szybko wyszło na jaw, że 29-letni mieszkaniec gminy Legnickie Pole posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze przy mężczyźnie znaleźli marihuanę. Ponadto został przebadany na zawartość narkotyków w organizmie z wynikiem pozytywnym. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i w najbliższym czasie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie