spot_img

Policyjny pościg za sklepowym złodziejem. Zobaczcie film

Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Policji w Legnicy dziś ok. godz. 7.00 zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, którego widok oznakowanego radiowozu dosłownie zelektryzował. 29 -latek zmienił nagle kierunek marszu, co wzbudziło czujność funkcjonariuszy.

– Gdy mężczyzna zobaczył, że z radiowozu wychodzą policjanci, zaczął uciekać, wyrzucając po drodze skradzione słodycze i gubiąc własny telefon. 28-latek uciekał chodnikami, po czym wbiegł do jednej z kamienic, gdzie został zatrzymany przez legnickich mundurowych. Na rękach uciekiniera znalazły się kajdanki, a następne kroki postawił w kierunku radiowozu – relacjonuje młodszy aspirant Paweł Noga z Komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze odzyskali w całości skradziony towar, a także zgubiony przez mężczyznę telefon komórkowy. 28-latek ukradł łącznie 19 opakowań czekoladek o łącznej wartości ponad 450 złotych.

Dalsze czynności przeprowadzone z zatrzymanym wykazały, że jest on odpowiedzialny także za inne tego typu przestępcze działanie. Mężczyzna w krótkim odstępie czasu 3-krotnie wynosił ze sklepu alkohol, nie uiszczając należnej opłaty, a wówczas straty sięgnęło ponad 2 tysięcy złotych.

28-latek trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara pięciu lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie