spot_img

Polska bez kantów! Bezpartyjni Samorządowcy przedstawili program

Jakiej Polski chcemy? Na to pytanie odpowiedzieli dziś Bezpartyjni Samorządowcy na konwencji programowej, która odbyła się w Szeligach koło Warszawy. – Przede wszystkim ma to być Polska bez kantów, czyli Polska uczciwa – powiedział Robert Raczyński, założyciel i jeden z liderów ruchu.

Bez kantów odbyła się także programowa konwencja Bezpartyjnych, bo zorganizowana została na okrągłej scenie.

– Zastanawiałem się, skąd ta nowatorska formuła, ale teraz już wiem. My, Bezpartyjni nie kantujemy i nie stawiamy nikogo do kąta. Jako ludzie z wieloletnim doświadczeniem samorządowym gwarantujemy uczciwość i skuteczność – mówił Robert Raczyński, prezydent Lubina.

Zaprezentowany przez Bezpartyjnych Samorządowców program dotyczy wszystkich najważniejszych sfer życia: zdrowia, komunikacji, edukacji, podatków i prawa.

– Polska przez ostatnich 30 lat, jak nigdy wcześniej, została przeżarta monopolem starych, zepsutych, zachłannych partii politycznych. Politycy doprowadzili do wojny polsko – polskiej. My chcemy to zmienić. Politycy muszą zacząć słuchać ludzi, bo nie jest ważny interes tej, czy innej partii politycznej, najważniejsze są interesy Polaków – mówił przewodniczący Bezpartyjnych Samorządowców Tymoteusz Myrda.

– Na kwietniowej konwencji obiecaliśmy Państwu konkretny program wyborczy. Pracowaliśmy nad nimi przez ostatnie dwa miesiące słuchając ludzi, rozmawiając w zespołach eksperckich i korzystając z naszych wieloletnich doświadczeń samorządowych. Dziś  go wam przedstawiamy. Naszym zdaniem to najlepszy program dla Polski i Polaków – dodał przewodniczący Tymoteusz Myrda.

Program Bezpartyjnych Samorządowców zakłada m.in.:

  • wprowadzenie bezpłatnej regionalnej komunikacji zbiorowej
  • bezpłatne zdrowe posiłki w szkołach dla wszystkich uczniów
  • nowoczesne szkolnictwo zawodowe
  • zerowy podatek PIT dla wszystkich  
  • skrócenie kolejek do lekarzy
  • zwiększenie dostępu do lekarzy psychiatrów dla dzieci

Każdy z filarów programowych Bezpartyjnych Samorządowców referowany był przez praktyków.  

– Skrócenie kolejek do lekarzy, nie jest mrzonką. Wystarczy elektroniczna rejestracja, która uszczelni system, zapobiegając powstawaniu potrójnych kolejek. Elektroniczna rejestracja zapewni pacjentom możliwość korzystania z miejsca, czy z wizyty, które wcześniej odwołane zostały przez innego pacjenta. Tak to musi działać w nowoczesnej i zinformatyzowanej Polsce – tłumaczył Jakub Szczepański, lekarz z województwa lubuskiego.

O bezpłatnej komunikacji mówił prezydent Kalisza.

– Bezpłatna komunikacja? To czysty populizm – słyszeliśmy niejednokrotnie. Otóż nie! Jesteśmy przykładem, że jak się chce, to można. Kalisz jest największym miastem w Polsce, którego mieszkańcy korzystają z bezpłatnej komunikacji. Wprowadziliśmy ją w styczniu tego roku. Wcześniej zrobiły to Lubin i Bełchatów – mówił Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

W konwencji Bezpartyjnych Samorządowców wzięło udział ponad 500 osób –  członków i sympatyków ruchu. Bezpartyjni, którzy z przyczyn proceduralnych  musieli zarejestrować się, jako partia, liczą na co najmniej 11-procentowe poparcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych.  

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie