Poproszona o pomoc kobieta, z premedytacją okradła staruszkę [NAGRANIE]

Do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zgłosiła się 72-latka, która padła ofiarą wyjątkowo bezczelnej kradzieży. Poproszona przez o pomoc kobieta, ukradła staruszce portfel, w którym znajdowały się dokumenty, karta bankomatowa i pieniądze.

72-latka podczas zakupów w sklepie upuściła portfel. Podejrzewała, że wpadł pod regały, ale ze względu na schorzenia i ograniczoną sprawność fizyczną nie była w stanie sama sprawdzić, gdzie on się znajduje.

– O pomoc poprosiła przechodzącą młodszą kobietę, która kilkukrotnie sprawdzając przestrzeń pod regałami, poinformowała seniorkę, że nie ma tam jej portfela, po czym kontynuowała swoje zakupy. W tym czasie seniorka poprosiła o pomoc obsługę sklepu. Pracownicy również nie znaleźli portfela, ale postanowili odtworzyć zapisy kamer monitoringu. Wtedy okazało się, że portfel został odnaleziony i skradziony przez kobietę, którą 72-latka poprosiła o pomoc – mówi aspirant Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Na nagraniach monitoringu widać jak kobieta schyla się, zagląda pod regały, po czym odwraca uwagę seniorki i w tym czasie wyjmuje portfel spod regału i chowa go do swojej torebki.

Policjanci po ustaleniu rysopisu podejrzanej podjęli czynności zmierzające do jej zatrzymania. Szybko wpadli na jej trop. Zatrzymali autobus, którym, podróżowała, a następnie doprowadzili ją do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Okazało się, że dwukrotnie usiłowała wykorzystać kartę bankomatową należącą do seniorki. Bezpośrednio po kradzieży próbowała zapłacić za zakupy w innym sklepie, a następnie usiłowała wypłacić pieniądze z bankomatu. Obie próby okazały się nieskuteczne.

Funkcjonariusze odzyskali skradzioną gotówkę i wyrzucony portfel z dokumentami. Wszystko zostało zwrócone 72-latce, która nie kryła wdzięczności. Zatrzymana kobieta usłyszała trzy zarzuty popełnienia przestępstwa. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie