Poradnia urologiczna w legnickim szpitalu wznowiła pracę  

Choć pod koniec kwietnia nad pacjentami urologicznymi z Legnicy i okolic zawisły czarne chmury, przynajmniej w części, problem udało się rozwiązać. Od 8 maja normalnie działa poradnia urologiczna. Zawieszona pozostaje działalność szpitalnego oddziału urologicznego.

Poradnia urologiczna Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego pracuje przez cztery dni w tygodniu od poniedziałku do czwartku. Dotychczas pracowała przez pięć dni.

– Czas trwania dyżurów został wydłużony, tak by wszyscy pacjenci, także ci zarejestrowani wcześniej na piątek, mogli zostać przyjęci – tłumaczy Krzysztof Maciejak z  WSS w Legnicy.

Lekarzem poradni został specjalista urolog Michał Ostrówka, dotychczas związany ze Specjalistycznym Szpitalem Urologicznym „Mazovia” w Warszawie.

Lekarzem poradni został specjalista urolog Michał Ostrówka. FOT. SZPITAL MAZOVIA

Poradnia Urologiczna WSS w Legnicy

Pod koniec kwietnia 2023 r. warszawska firma Jumo wypowiedziała legnickiemu szpitalowi umowę na świadczenie usług urologicznych.

Powód zerwania umowy – zaległe płatności. Jak poinformował dr hab. Igal Mor, lekarz kierujący oddziałem urologicznym, szpital nie płaci spółce od lutego tego roku.  

Wypowiedzenie umowy do dyrekcji legnickiego szpitala trafiło we wtorek 24 kwietnia z informacją, że zespół specjalistów pracuje wyłącznie do północy 30 kwietnia.

W ocenie szpitala rzeczywistym powodem złożenia wypowiedzenia jest „wszczęcie kontroli wobec spółki w oparciu o paragraf 9 oraz fakt zakończenia kontroli przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowy Fundusz Zdrowia dotyczącej działalności spółki, które wykazały szereg nieprawidłowości i oznaczają konieczność zapłacenia wysokich odszkodowań na rzecz szpitala” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez zastępcę dyrektora ds. lecznictwa Tomasza Uhera. Pisaliśmy o tym tutaj.

Wypowiedzenie złożone przez firmę Jumo dotyczyło zarówno oddziału urologicznego, jak i poradni, ale – jak się okazuje – umowa w sprawie poradni jest nadal wiążąca. Nowy lekarz urolog należy do zespołu dr hab. Igala Mora.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy ogłosił dwa konkursy. Pierwszy dotyczy wykonywania lekarskich świadczeń zdrowotnych w ramach kontraktu całościowego w oddziale urologicznym, w drugim poszukuje specjalisty urologa do poradni urologicznej.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie