Poranna mgła. Kierowcy i piesi muszą zachować szczególną ostrożność

W godzinach porannych często panuje gęsta mgła, która ogranicza widoczność do kilkudziesięciu metrów. Kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność i przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

W godzinach porannych na drogach jest gęsta mgła i trudne warunki pogodowe, które wymagają od kierowców i pieszych szczególnej koncentracji. Przez gęstą mgłę i ograniczoną widoczność kierowcy powinni zwolnić i jeszcze dokładniej obserwować to, co dzieje się wokół. Policjanci legnickiej drogówki w codziennej służbie zwracają uwagę czy oświetlenie w naszych pojazdach jest sprawne i dostosowane do warunków pogodowych. Często zdarza się, że kierowcy nie znają regulacji o jeździe w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza – przekazuje kom. Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy.

Kierowcy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności. Oznacza to, że powinni zwolnić, zwiększyć odstęp od poprzedzającego pojazdu i włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie.

Piesi w warunkach ograniczonej widoczności również powinni zachować szczególną ostrożność. Podczas przechodzenia przez jezdnię należy upewnić się, że nie ma zagrożenia.

Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w warunkach gęstej mgły.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie