Porażka w Kielcach! Miedź blisko spadku z Ekstraklasy

Legniczanie od początku meczu wykazywali się większą determinacją. Podopieczni Grzegorza Mokrego grają już z przysłowiowym nożem na gardle, a każdy kolejny mecz jest dla legniczan ciężką walką o utrzymanie w Ekstraklasie.

Mimo dobrego początku meczu, goście stracili gola już w 11. minucie. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Ronaldo Deaconu i Korona mogła cieszyć się z prowadzenia. Chwilę później kielczanie podwyższyli na 2:0. Ich radość nie trwała długo, gdyż gol zdobyty przez Łukowskiego nie został uznany. Trzeba przyznać, że pikarze obu drużyn popełniali sporo błędów. Jeszcze w pierwszej połowie Miedź mogła doprowadzić do wyrównania, jednak świetnie w bramce Korony spisywał się Konrad Forenc.

W drugiej połowie “Miedzianka” zepchnęła rywali do głebokiej defensywy. Legniczanie wykazywali się jednak nieskutecznością. W końcowych dwudziestu minutach wydawało się, że drużyna Grzegorza Mokrego wywiezie z Kielc chociaż jeden punkt. Tak się jednak nie stało i Korona po raz pierwszy historii pokonała Miedź Legnica 1:0.

Przez porażkę z Korona bardzo i tak trudna sytuacja Miedzi jeszcze się pogorszyła. Legniczanie tracą już dziesięć punktów do miejsca dającego utrzymanie w Ekstraklasie. W pozostanie Miedzi w Ekstraklasie wierzą już chyba tylko najwięksi optymiści.

Korona Kielce – Miedź Legnica 1:0 (1:0)

Bramka: Ronaldo Deaconu (11′)

Korona: Konrad Forenc – Dominick Zator, Piotr Malarczyk, Miłosz Trojak, Marius Briceag – Marcus Godinho (80′ Jacek Kiełb), Kyryło Petrow (80′ Bartosz Kwiecień), Ronaldo Deaconu (64′ Marcin Szpakowski), Nono (76′ Dalibor Takac), Jakub Łukowski – Jewgienij Szykawka (75′ Kacper Kostorz).

Miedź:
Mateusz Abramowicz – Giannis Massouras, Nemanja Mijusković, Damian Tront, Levent Guelen, Hubert Matynia (46′ Jurich Carolina) – Luciano Narsingh (65′ Dimityr Wełkowski), Kamil Drygas (46′ Chuca), Maxime Dominguez, Dawid Drachal – Angelo Henriquez (80′ Michael Kostka).

Żółte kartki: Malarczyk, Nono, Godinho, Szykawka (Korona) oraz Drygas, Narsingh, Mijusković, Tront, Dominguez (Miedź)

Przeczytaj także

Nowe na stronie