Poślizg na basenie. Kiedy wykąpiemy się w „Bąbelku”?

3 października br. miała się zakończyć przebudowa basenu „Bąbelek” przy ul. Mazowieckiej na legnickich Piekarach. Niestety, prace budowlane wciąż trwają. Zapytaliśmy w magistracie o powody opóźnienia.

– Umowny obecnie termin zakończenia robót budowlanych dla przebudowy basenu krytego Bąbelek  to  05.12.2023 r. Wydłużenie terminu prac jest związane ze zwiększeniem zakresu prac budowlanych. Wraz z rozpoczęciem robót budowlanych w tym prac odkrywkowych nastąpiła konieczność dokonania nowych prac – wyjaśnia Piotr Seifert, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Przypomnijmy. Przebudowa basenu przy ul. Mazowieckiej rozpoczęła się w listopadzie 2022 r. Pierwotnie miała kosztować 17,8 mln zł. W zakres prac budowlanych wchodziła termomodernizacja budynku, wymiana niecek basenowych na stalowe oraz remont części spa. Szybko jednak okazało się, że prac budowlanych będzie więcej niż zakładano. Gdy wykonawca zabrał się do roboty, wyszło na jaw, że konieczna jest przebudowa węzła cieplnego i wymiana dachu.

Ratusz musiał podpisać z wykonawcą aneks na dodatkowe 2,5 mln zł. Przesunięty został też termin zakończenia inwestycji o dwa miesiące.

Basen „Bąbelek” do użytku oddany został w 1997 r. Mieści się on w kompleksie Zespołu Placówek Specjalnych przy ul. Mazowieckiej (dawny Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3). Od pięciu lat znajduje się pod zarządem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legnicy. Jego pracownicy liczą, że basen zostanie otwarty jeszcze w tym roku.

Modernizacja obiektu pochłonie finalnie ponad 20 mln zł. 7 mln zł miastu udało się pozyskać na ten cel z ministerstwa finansów.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie