spot_img

Poszukiwany 16-latek „na gigancie” ukrył się w szafie

Złotoryjscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 16-latka, który ukrywał się, by nie trafić do poprawczaka. Nakaz doprowadzenia go do młodzieżowego ośrodka wychowawczego wydał złotoryjski sąd.

– Z ustaleń policjantów wynikało, że 16-latek nie przebywa w miejscu zamieszkania ale ukrywa się w jednym z domów na terenie gminy Pielgrzymka. To był dobry trop. Zatrzymali 16-latka, który chcąc uniknąć zatrzymania ukrył się w szafie na ubrania. Miał przy sobie białą krystaliczną substancję. Badanie narkotestem wykazało, że była to metamfetamina – mówi młodsza aspirant Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Nieletni został doprowadzony do złotoryjskiej komendy, gdzie funkcjonariusze przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków. Dodatkowo, w związku z trwającym postępowaniem oraz na podstawie zebranego materiału dowodowego 16-latkowi przedstawiono także zarzut kradzieży odkurzacza z mieszkania sąsiadki. Po czynnościach nieletni został przewieziony do ośrodka wychowawczego, a o jego dalszym losie będzie decydował sąd rodzinny i nieletnich.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie