Poszukiwany legniczanin zatrzymany za jazdę po pijanemu

Funkcjonariusze legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli na ulicy Nowodworskiej kierowcę Renaulta. W trakcie legitymowania od razu spostrzegli, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło te przypuszczenia. Ale na tym nie koniec.

Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu legniczanina w policyjnej bazie danych okazało się, że 46-latek jest poszukiwany do odbycia 302 dni kary pozbawienia wolności – mówi  kom. Jagoda Ekiert z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po przesłuchaniu zostanie przewieziony do zakładu karnego.

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które ponosi się odpowiedzialność na podstawie art. 178a kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem, za jego popełnienie grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie