Powiat legnicki: Chciał zainwestować w kryptowalutę, stracił pieniądze

Mieszkaniec powiatu legnickiego padł kolejną ofiarą oszustwa. Mężczyzna postanowił zainwestować swoje oszczędności w kryptowalutę. Okazało się, że stracił 2350 złotych.

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się oszustwo polegające na inwestycji środków finansowych w kryptowaluty. Złudne poczucie dużego zysku w krótkim czasie staje się atrakcyjną ofertą i niezłym wabikiem dla osób chcących zainwestować zgromadzone środki finansowe.

Wczoraj legnicka Policja została powiadomiona przez 29-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, że został on oszukany i stracił 2350 zł. Mężczyzna na jednym z portali społecznościowych zauważył reklamę mówiącą o możliwości zarobku na kryptowalutach. Po kliknięciu w link i podaniu danych, zadzwoniła do niego kobieta podająca się za konsultanta i analityka finansowego firmy zajmującej się obrotem kryptowalutą. Kobieta przekazała informację o konieczności zalogowania się na podanej przez nią stronie internetowej i podaniu danych. Po pewnym czasie 29-latek zauważył że z jego konta bankowego zniknęło łącznie 2350 zł – przekazała mł. asp. Anna Tersa.
 
Policjanci apelują o zachowanie rozwagi w dysponowaniu środkami finansowymi. Nie przekazujmy pochopnie i w pośpiechu pełnych danych personalnych, loginów i haseł dostępowych oraz nie instalujmy nieznanych nam aplikacji ani nie klikajmy w nieznane linki. Każda oferta szybkiego zarobienia pieniędzy to potencjalne oszustwo.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie