POWIAT LEGNICKI: Znęcali się nad dziećmi i wykorzystywali je seksualnie!?

Legnicka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie znęcania się nad podopiecznymi i doprowadzenia ich do poddania się czynności seksualnej, do czego miało dochodzić w jednym z przedszkoli na terenie powiatu. Zarzuty może usłyszeć nawet kilkoro opiekunów.

Przemoc słowna i fizyczna oraz wykorzystywanie seksualne – to zarzuty, które już niebawem prokuratura może postawić opiekunom jednego z przedszkoli na terenie powiatu legnickiego. W sprawie przesłuchano już pięcioro rodziców, którzy najpierw nabrali podejrzeń, co do zachowania wychowawców, a później zarejestrowali dowody.

– Zrobili to poprzez umieszczenie kamery w plecaku jednego z dzieci. W ich opinii nagrany materiał rzeczywiście może świadczyć o tym, że dochodziło tam do znęcania się zarówno psychicznego, jak i fizycznego – mówi Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Legnicka prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Te dramatyczne wydarzenia miały mieć miejsce od stycznia tego roku. W kręgu podejrzeń jest kilkoro pracowników przedszkola, głównie opiekunów i wychowawców.  

– Osoby podejrzewane nie zostały jeszcze przesłuchane, bo trzeba pamiętać, że przede wszystkim musimy uzyskać zeznania rodziców i przesłuchać dzieci, które będą mogły nam powiedzieć, czy takie zachowania rzeczywiście miały miejsce – dodaje prokurator Łukasiewicz.

Za znęcanie się nad osobami nieporadnymi grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności, a za dopuszczenie się czynności seksualnych wobec małoletnich 12 lat więzienia.

(autor: Paweł Pawlucy, Telewizja Regionalna)

Przeczytaj także

Nowe na stronie