Powrót „Czternastki”. Z Legnicy do Jawora znów pojedziemy autobusem

Jeszcze w tym roku przywrócona zostanie linia autobusowa nr 14 – deklaruje Emilian Bera, burmistrz Jawora. Połączenie ma być finansowane przez tamtejszy samorząd.

Linia autobusowa nr 14 łącząca Legnicę z Jaworem uruchomiona została w 1979 r. a obsługiwana była przez Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. W latach. 90. XX wieku „Czternastka” połączenie przejęło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Legnicy. W 2005 r., gdy Jawor odmówił legnickiemu przewoźnikowi zwiększenia dopłaty za połączenie, zostało zlikwidowane.

Wszystko wskazuje na to, że po prawie 20 latach „Czternastka” na trasę Legnica – Jawor wróci. Zapowiedział to walczący o kolejną kadencję w fotelu burmistrza Jawora, Emilian Bera.

W Jaworze od kilku lat funkcjonuje bezpłatna miejska komunikacja składająca się z dwóch linii – „1” i „2”. Linia nr 14 do Legnicy będzie biletowana. Ile zapłacimy za przejazd na trasie Legnica – Jawor? Na razie nie wiadomo. Wiadomo za to, że Jawor będzie musiał do linii dopłacać. Ile? Urzędnicy wyliczą to po okresie pilotażowym.

Obecnie między Legnicą i Jaworem jeżdżą prywatni przewoźnicy, a także pociągi Kolei Dolnośląskich.

Przeczytaj także

Nowe na stronie