Powrót Legnicy do dużej organizacji. Nie była w niej od 13 lat

Legnica przystąpiła do Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Uchwałę w tej sprawie podjęła na poniedziałkowej sesji rada miejska.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna, która jest partnerem Polskiej Organizacji Turystycznej, zrzesza 55 samorządów i ponad 100 innych podmiotów z Dolnego Śląska. Stowarzyszenie to zajmuje się szeroko rozumianą promocją Dolnego Śląska z jego dziedzictwem kulturowym, kulinarnym i przyrodniczym oraz różnorodnością. Rozwija różne szlaki turystyczne w całym regionie, podkreślając rolę określonych atutów lub wartości regionalnych. 

Członkami DOT są m.in. Jawor, Złotoryja, Chojnów, Głogów, Polkowice i Bolesławiec. Legnica wystąpiła z niej w 2011 roku, bo jak wówczas uznał prezydent Tadeusz Krzakowski, miasto nie odnosi z członkostwa żadnych korzyści. Podniósł też argument dotyczący oszczędności. Potem okazało się, że chodziło o 11 tys. zł w skali roku.

Nowy prezydent Maciej Kupaj już w kampanii wyborczej zapowiadał, że Legnica wróci do DOT. Miasto ma postawić na turystykę i promocję swoich turystycznych atrakcji. Składka członkowska w DOT wyniesie 7,7 tys. zł rocznie. Warto przypomnieć, że w ostatnich latach na turystykę Legnica wydawała … od 3 do 5 tys. zł.

Przeczytaj także

Nowe na stronie