Powstanie nowoczesny obiekt treningowy Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica

Blisko 4 miliony złotych otrzyma Miedź Legnica z Ministerstwa Sportu i Turystyki na modernizację obiektu położonego przy zbiegu ulic Sportowców i Świerkowej w Legnicy, który jest bazą treningowo-meczową Akademii Piłkarskiej Miedzi! Powstaną tam m.in. boiska treningowe z oświetleniem oraz niezbędna infrastruktura towarzysząca. Wartość całego przedsięwzięcia to prawie 7 mln złotych!

W ramach projektu zmodernizowane zostanie istniejące pełnowymiarowe boisko meczowe z nawierzchnią naturalną, powstaną dwa nowe, również pełnowymiarowe ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem.

Inwestycja obejmie m.in. budowę szatni meczowych i treningowych dla drużyn i sędziów, sali do ćwiczeń motorycznych, a także niezbędnej infrastruktury towarzyszącej wokół boisk: piłkochwytów, ławek rezerwowych, ciągów komunikacyjnych i terenów rozgrzewkowych.

 Miedź od kilkunastu miesięcy przygotowywała projekt inwestycji w infrastrukturę, szukając zewnętrznych możliwości finansowania takiego przedsięwzięcia.

– Modernizacja bazy przy Świerkowej jest niezbędna, jeśli mamy podnieść poziom szkolenia. Otrzymanie wsparcia finansowego z Ministerstwa Sportu i Turystyki to ogromny sukces Miedzi i milowy krok w rozwoju infrastruktury naszej Akademii – mówi Tomasz Brusiło, prezes zarządu Miedzi.

Prace będą kilkuetapowe. Mają rozpocząć się jeszcze w 2023 roku, a zakończenie i rozliczenie projektu zaplanowano w 2025 roku.

Opracowany przez Miedź projekt pn. „Przebudowa bazy treningowej Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, zlokalizowanej przy ul. Sportowców w Legnicy” uzyskał pozytywną opinię Ministerstwa Sportu i Turystyki i zostanie objęty dofinansowaniem w ramach „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022”. Wartość całego zadania inwestycyjnego to blisko 7 mln złotych, a MSiT dofinansuje inwestycję kwotą 3 983 700,00 zł. Pozostałą kwotę Klub zabezpieczy z własnych środków, przede wszystkim dzięki biznesowemu wsparciu Andrzeja Dadełło, właściciela Miedzi. 

Przeczytaj także

Nowe na stronie