Pozostawić po sobie dobre wrażenie. W poniedziałek Miedź Legnica zagra z Cracovią

W spotkaniu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Miedź zagra na wyjeździe z Cracovią. Podopieczni Grzegorza Mokrego wciąż zachowują matematyczne szanse na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Miedź zasiedziała się na ostatnim miejscu w tabeli i nic nie wskazuje na to, że przed końcem sezonu to się zmieni. Legniczanie tracą już czternaście punktów do bezpiecznej pozycji. Pozostanie w Ekstraklasie jest już misją niemożliwą do wykonania, jednak do końca sezonu pozostało jeszcze pięć meczów i Miedź ma okazję by pozostawić po sobie dobre wrażenie. W poniedziałek zespół prowadzony przez Grzegorza Mokrego zagra na wyjeździe z Cracovią. Pasy zajmują bezpieczną, siódmą lokatą a dwóch ostatnich spotkaniach zgromadziły komplet punktów, Miedź z kolei nie wygrała w lidze od lutego. Faworytami poniedziałkowego meczu będą zatem gospodarze.  

– Cracovia posiada bardzo wyrównaną kadrę i sporo zawodników, którzy mają jakość i mogą zagrozić naszej bramce. Patryk zdobył już kilka goli. Ostatnio częściej wchodzi z ławki, ale jest bardzo groźnym zawodnikiem. Konkuruje z Kallmanem, który choćby w meczu w Gdańsku pokazał bardzo dobrą formę, zdobywając dwie bramki. Jest Bochnak, będący zimowym transferem i wzmocnieniem drużyny. Dobrze się wkomponował w zespół. Są też młodzi zawodnicy jak Rakoczy czy ostatnio mniej grający Myszor, którzy też stanowią o sile ofensywy. Ale również cała linia obrony z tego względu, że Cracovia jest najwyższym zespołem w PKO Bank Polski Ekstraklasie biorąc pod uwagę średnią wzrostu podstawowej jedenastki. Zawodnicy z formacji defensywnej stanowią więc zagrożenie przy stałych fragmentach gry w ataku – zapowiedział na oficjalnej stronie klubu, trener Grzegorz Mokry.

Bilans spotkań pomiędzy dwoma zespołami jest bardzo wyrównany. Miedź i Cracovia wygrywały po jednym razie, trzykrotnie zaś padał remis. Jeśli legniczanie nie pokonają „Pasów”, w poniedziałek poznamy oficjalnie pierwszego spadkowicza z Ekstraklasy. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19.00.  

Przeczytaj także

Nowe na stronie