Prawdziwy koszmar na Jaworzyńskiej i zjeździe na A4

Ponad sto pojazdów rolniczych blokuje Rondo Bitwy Legnickiej oraz zjazd i wjazd z autostrady A4 do Legnicy. W korkach ugrzęzły autobusy komunikacji miejskiej, samochody osobowe i ciężarówki. Traktorów ma być jeszcze więcej, bo dojeżdżają z pobliskich miejscowości i powiatów.

– Stoję w korku, ale nie winię za to rolników. Czytałem, że dziś będzie blokada, ale pojechałem na pamięć. Sam jestem sobie winny. Popieram ich postulaty. Jestem przedsiębiorcą i wiem, jakiego spustoszenia dokonują niektóre przepisy w prowadzonej działalności – mówi jeden z kierowców, który ugrzązł w korku.

Rolnicze samochody poruszają się co jakiś czas, ale w żółwim tempie.

– Od 20 minut na rondzie nawet nie drgnęło – mówi jeden z funkcjonariuszy.

Na miejscu jest kilkanaście oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów. Policjanci pomagają jak mogą kierując auta na bezpieczne objazdy.

Protest ma potrwać do godz. 22.00. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamknęła zjazdy i wjazdy z autostrady A4, na których odbywają się protesty. Ma to zmniejszyć zatory na samej autostradzie A4. Nieczynne są m.in. węzły Kostomłoty, Budziszów, Wądroże Wielkie Udanin i Gościsław.

(FOT. REDAKCJA)

Zdjęcia z protestu – kliknij kolejną cyfrę

Przeczytaj także

Nowe na stronie