spot_img

spot_img

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Śląsk wygrał z Miedzią

W meczu przedostatniej kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Miedzią Legnica padło aż sześć goli. Gospodarze wygrali 4:2.

Wiele przed meczem mówiło się w kontekście utrzymania Śląska w Ekstraklasie. Porażka wrocławian praktycznie przekreśliłaby ich szanse na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Miedź nie wygrała ligowego meczu od lutego i raczej nie była wymieniania w roli faworyta niedzielnego spotkania.

Już od początku piłkarze Śląska ruszyli do ataku. Gospodarze chcieli szybko uzyskać prowadzenie, jednak fantastycznie w bramce Miedzi spisywał się Abramowicz. Golkiper legniczan fantastycznie zachowywał się między słupkami i kilkakrotnie uchronił zespół przed utratą bramki. Śląsk uzyskał prowadzenie dopiero w 38 minucie. Piłkę do sitaki skierował Schwarz a dwie minuty później podwyższył Yeboah. Na przerwę oba zespoły schodziły przy dwubramkowym prowadzeniu gospodarzy.

W drugiej połowie Miedź przez chwilę dawała nadzieję na korzystny wynik. W 52. minucie bramkę kontaktową zdobył Niewulis, ale cztery minuty później znów do głosu doszli wrocławianie. Abramowicza pokonał Leiva i Śląsk prowadził już 3:1. Kwadrans przed końcem jasne się stało, że trzy punkty pozostaną we Wrocławiu. Yeboah ponownie trafił do siatki i było już 4:1. Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze w doliczonym czasie gry Obieta, jednak ostatecznie Śląsk Wrocław pokonał Miedź Legnica 4:2.

Dzięki zwycięstwu, Śląsk Wrocław ma jeszcze szanse na utrzymanie w Ekstraklasie. Miedź z kolei pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową przynajmniej na rok. Ostatni mecz zostanie rozegrany w Legnicy a rywalem zespoły prowadzonego przez Grzegorza Mokrego będzie Górnik Zabrze.

Śląsk Wrocław – Miedź Legnica 4:2 (2:0)

Bramki: Schwarz 38′, Yeboah 40′, Leiva 56′, Yeboah 74′ – Niewulis 52′, Obieta 90′

Żółte kartki: Nahuel Leiva, Petr Schwarz (Śląsk Wrocław) – Nemanja Mijusković, Kamil Drygas, Szymon Matuszek (Miedź Legnica)

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik – Martin Konczkowski, Łukasz Bejger, Daniel Gretarsson, Victor Garcia – Nahuel Leiva (86′ Marcel Zylla), Michał Rzuchowski, Petr Schwarz (90+3′ Mariusz Pawelec), Piotr Samiec-Talar (79′ Adrian Łyszczarz) – John Yeboah, Erik Exposito

Miedź Legnica: Mateusz Abramowicz – Levent Gulen, Nemanja Mijusković, Andrzej Niewulis (83′ Szymon Matuszek), Jurich Carolina (46′ Luciano Narsingh) – Damian Tront, Santiago Naveda (69′ Hubert Matynia) – Michael Kostka, Kamil Drygas, Dimitar Velkovski (90′ Dawid Drachal), Olaf Kobacki (46′ Koldo Obieta)