spot_img

Prawo serii. Bez prawa jazdy, kierowały pod wpływem kilku różnych narkotyków

Dalszą jazdę uniemożliwili kobietom policjanci ze Złotoryi. W odstępie zaledwie kilku godzin funkcjonariusze zatrzymali dwie panie, który kierowały samochodami osobowymi mimo braku wymaganych do tego uprawnień. Obie były także pod wpływem narkotyków.

Pierwszą z kobiet zatrzymano na terenie gminy Pielgrzymka. Po sprawdzeniu danych 37-letniej mieszkanki tej gminy okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie narkotestem wykazało obecność w jej organizmie metamfetaminy i marihuany.

Druga kobieta – to 26-latka z powiatu lubińskiego. Zatrzymano ją kilka godzin później na terenie gminy wiejskiej Złotoryja.

– W tym przypadku również okazało się, że kobieta nie posiada prawa jazdy i kierowała autem będąc pod wpływem narkotyków. Badanie wykazało w jej organizmie obecność trzech różnych zabronionych substancji: amfetaminy, metamfetaminy i marihuany – mówi młodsza aspirant Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Funkcjonariusze uniemożliwili kobietom dalszą jazdę. Pobrano im krew do dalszych badań laboratoryjnych, a o ich losie zadecyduje sąd. Grozi im grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie