Prezydent Kupaj zabrał się za spółki. Nowa rada nadzorcza w LPWiK

Walne Zgromadzenie Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wymieniło skład Rady Nadzorczej spółki. Wkrótce w tej największej komunalnej spółce dojdzie do zmiany prezesa. Stanowisko straci Zbigniew Mróz, który wodociągami zarządzał przez 15 lat.

W poniedziałek z rady nadzorczej legnickich wodociągów odwołano pięciu jej członków desygnowanych przez byłego już prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. Chodzi o Jadwigę Zienkiewicz, Jerzego Chmieleckiego, Władysławę Rudewicz, Macieja Kowalskiego i Stanisława Jasaka.

Ze starego składu ostał się jedynie Sylwester Kamosz, przedstawiciel załogi. Drugim przedstawicielem załogi w nowej radzie została Joanna Bielak. Ponadto do rady powołani zostali: Łukasz Danek, Agata Jackiewicz oraz Dariusz Rapacz.

Rada nadzorcza, jako nadzór właścicielski spółki, powołuje i odwołuje prezesa. Funkcję tę piastuje wciąż Zbigniew Mróz, powołany na nią w 2009 roku przez Tadeusza Krzakowskiego. Jego dni wydają się być już policzone. Nowego prezesa wodociągów wyłonić ma konkurs.

Przeczytaj także

Nowe na stronie