Prezydent pochwalił się na Facebooku choinką. Wiemy, ile kosztowała

Legnica będzie mieć nową iluminację świąteczną. Prezydent Tadeusz Krzakowski uchylił rąbka tajemnicy publikując na Facebooku wizualizację choinki, która ma stanąć na Placu Słowiańskim. W komentarzach zawrzało.

– Mam nadzieję, że nowe iluminacje przypadną wszystkim do gustu i sprawią, że nasze miasto zabłyśnie jeszcze mocniej w magiczny czas Bożego Narodzenia – pisze prezydent Legnicy na swoim profilu.

Już wiadomo, że wszystkim do gustu nie przypadną. Na Facebooku nie brakuje bowiem krytycznych uwag o kiczu za pieniądze podatników.  

– Panie prezydencie naszego miasta gratuluję betonozy a w nim kawałek plastiku za taką kasę – pisze jeden z użytkowników Facebooka.

Taka choinka stanie na Placu Słowiańskim. Podoba się Wam? Fot. Facebook/Tadeusz Krzakowski

Podobnych wpisów jest mnóstwo. Ale nie brakuje też obrońców nowej iluminacji.

– Od kilku lat Legnica nie kupowała żadnych nowych iluminacji i ozdob świątecznych…… ŹLE! Zakupiono nowe….. JESZCZE GORZEJ! Ludzie zawsze marudzić będą. Zawsze! – czytamy pod postem prezydenta.

Ile będzie kosztować nowa iluminacja?

O kosztach nowej iluminacji świątecznej pisaliśmy na Pulsie Legnicy przed kilkoma tygodniami. Firmę, która wykona i zamontuje choinkę oraz będzie odpowiadać za jej konserwację i naprawy, urząd miasta wybrał w postępowaniu przetargowym. Umowa na kwotę 126 590 zł podpisana została z legnicką firmą OGRODY RĄCZKIEWICZ.

Choinka ma świecić od 6 grudnia br. do 12 stycznia 2024 r. Podobnie, jak stara iluminacja, której montaż w Rynku i na ul. Najświętszej Marii Panny już się rozpoczął.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie