Przebrany za kobietę 24-latek systematycznie okradał market. Kamuflaż nie pomógł  

Policjanci zatrzymali 24-latka podejrzanego o kradzieże w jednym z dyskontów na terenie Złotoryi. Wpadł mimo starannego kamuflażu!

Złotoryjscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieżach, do których doszło trzykrotnie w tym samym dyskoncie na terenie miasta. Monitoring sklepu uwiecznił wizerunek sprawcy. Z nagrań wynika, że była to kobieta w kapturze lub czapce na głowie, zawsze z zasłonięta twarzą.  

– Kobieta wchodziła do sklepu, umieszczała w wózku sklepowym artykuły zarówno spożywcze, jak i przemysłowe, po czym nie płacąc za towar, pospiesznie wychodziła z całym koszykiem ze sklepu – mówi aspirant Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowa Policji w Złotoryi.

Przebrany za kobietę mężczyzna za każdym razem zmieniał ubiór. Mimo tego kryminalni ustalili tożsamość zakamuflowanego sprawcy. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Złotoryi.  Jak wyjaśnił, zdecydował się na to przebranie, aby nie zostać rozpoznanym.

W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kradzieży mienia o łącznej wartości ponad 1,5 tysiąca złotych. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Kodeks karny przewiduje za ten czyn karę do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast 24-latkowi grozi wyższy wymiar kary, ponieważ był wcześniej karany za podobne przestępstwa.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie