Przebudowa jaworskiej stacji PKP na ostatniej prostej. Zobacz, jak idą prace

Wyremontowane wiaty i nową nawierzchnię peronów zyskają podróżni, wsiadający do pociągów na stacji Jawor. Inwestycja nie wstrzymała ruchu pociągów. Ma się zakończyć do końca listopada.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. remontują perony nr 1 i 2. Na peronie nr 2 układana jest kostka. Niebawem rozpocznie się montaż odnowionej drewnianej wiaty. Instalowane jest nowe oświetlenie, wykonywane jest odwodnienie i dojścia. Na peronach będą ławki, czytelne oznakowanie i gabloty informacyjne z rozkładem jazdy. Prace na stacji odbywają się w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków.

– Dzięki PKP Polskim Liniom Kolejowym S.A. podróżni na stacji w Jaworze jeszcze w tym roku wygodniej wsiądą do pociągów. Realizowana ze środków budżetowych inwestycja umożliwi mieszkańcom lepsze dojazdy do szkół i pracy najbardziej ekologicznym środkiem transportu – powiedział Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK.

Wykonawca rozpoczął roboty na początku sierpnia br. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na koniec listopada. Koszt inwestycji to 4 mln zł.

FOT. PKP PLK

Przeczytaj także

Nowe na stronie