Przedszkolaki z Legnicy wspólnie z prezydentem Lubina „odpaliły” nową atrakcję w lubińskim ZOO

Wybieg dla żubrów w lubińskim ZOO jest już prawie gotowy. Nowych mieszkańców można się spodziewać na przełomie września i października. Już dziś, we wtorek 26 września, uruchomiono pierwszy z multimedialnych totemów, na których prezentowane będą informacje o oglądanych zwierzętach.

Pierwszymi gośćmi, którzy skorzystali z tego nowoczesnego, edukacyjnego urządzenia były przedszkolaki z Akademii Młodego Artysty w Legnicy. Możliwości multimedialnego totemu zaprezentował maluchom osobiście prezydent Lubina Robert Raczyński.

– Cieszy nas że ZOO w Lubinie jest tak chętnie odwiedzaną atrakcją przez mieszkańców całego regionu – mówi gospodarz miasta.

A jest się czym pochwalić. Totemów jest w sumie siedemnaście. Są elementem projektu „Ścieżka edukacyjno-turystyczna Fauna Polski” , która rozszerzy ofertę lubińskiego ogrodu zoologicznego. Ścieżka ma 1800 metrów i wyróżnia 30 gatunków występujących w Polsce – przedstawicieli dzikiej fauny oraz ras rodzimych zwierząt gospodarskich.

W ramach tego właśnie projektu do lubińskiego ZOO w najbliższych dniach trafią żubry.

– Budowa wybiegu dla żubrów dobiega końca. Największa część tego ogrodzonego terenu to wybieg główny. Od strony zwiedzających, czyli od strony ogrodu zoologicznego jest paśnik. Mamy nadzieję, że zwierzęta nauczą się jeść właśnie przy nim, bo chcemy, żeby w ten sposób były jak najbardziej widoczne dla zwiedzających. Oczywiście do niczego nie będziemy ich zmuszać, to one nam pokażą, jak ten wybieg będzie funkcjonował – mówi Agata Bończak, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Lubinie.

Oprócz nowoczesnych multimedialnych totemów powstaje także aplikacja na telefony komórkowe, która będzie oprowadzać zwiedzających po lubińskim zoo.

– Wprowadzamy ostatnie dane i wkrótce będzie dostępna do pobrania, zarówno na Androida, jak i na iPhony – dodaje dyrektor Agata Bończak.

Ogród zoologiczny w Lubinie można oglądać korzystając ze szlaków tematycznych:

  • Szlak Ptaków z wolierami dla ponad 60 gatunków ptaków z Polski i ze świata,
  • Szlak Zwierząt Wiejskich z największą kolekcją polskich ras rodzimych,
  • Szlak Zwierząt Wymarłych z kilkudziesięcioma pełnowymiarowymi figurami
  • Szlak Pomników Przyrody z piętnastoma drzewami pomnikowymi.

Na terenie ogrodu znajduje się także duży plac zabaw z fontanną i wiele miejsc do przyjemnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Ogród otwarty jest przez cały rok, a wstęp jest bezpłatny.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie