spot_img

Przejadą przez Lubin, Rzeszotary i Złotoryję. Dlaczego Tour de Pologne omija Legnicę?

Najbardziej prestiżowy wyścig kolarski w Polsce – Tour de Pologne – przejedzie w tym roku przez subregion legnicki, ale samą Legnicę ominie. Rozmowy miasta i organizatorów wyścigu się odbyły, a finał jest taki, że  Tour de Pologne wybrało Rzeszotary.  

– Wspólnie z miastem Legnica bardzo chcieliśmy zorganizować przejazd wyścigu przez Legnicę, ale finalnie nie udało się wypracować porozumienia dotyczącego współpracy ze względów organizacyjnych – powiedział nam Łukasz Partyka z Biura Prasowego Lang Team.

Zaprezentowano właśnie trasę 80. edycji tego wydarzenia sportowego.

– W tym roku przygotowaliśmy wyjątkową trasę – mówi dyrektor wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour, Czesław Lang. – Przenosimy wyścig ze wschodniej do zachodniej Polski, gdzie Tour de Pologne odbywał się w poprzednich latach. Zaplanowaliśmy wymagające górskie etapy na Dolnym Śląsku i Śląsku, będzie też jazda indywidualna na czas. To będzie wyjątkowa edycja wyścigu, ponieważ w 2023 roku będziemy świętować trzy szczególne momenty: 95-lecie Tour de Pologne, 80. edycję wyścigu oraz 30-lecie Lang Team – czytamy na oficjalnej stronie internetowej wyścigu.

Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 4 sierpnia. Drugi z siedmiu etapów odbędzie się 30 lipca. Trasa rozpoczyna się w Lesznie, a kończy w Karpaczu. Kolarze przejadą przez Górę, Rudną Gwizdanów, Rzeszotary, Złotoryję, Świerzawę i Sosnówkę.

Brak na trasie Legnicy, aż razi w oczy. To bez wątpienia – dla miasta – wizerunkowy strzał w kolano i pozbawienie mieszkańców wyjątkowych sportowych emocji oraz niepowtarzalnej atmosfery, jaka zawsze towarzyszy tej legendarnej imprezie.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie