REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Przestępca poszukiwany europejskim nakazem aresztowania wrócił na „stare śmieci”, ale niewiele mu to dało

Udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz liczne kradzieże z włamaniem ma na koncie 45 – letni mieszkaniec Jawora, który zatrzymany został przez jaworskich policjantów. Mężczyzna działał na terenie Austrii. Przed europejskim organami ścigania ukrył się w rodzinnym Jaworze. Bezskutecznie jak się okazało.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego jaworskiej komendy zatrzymali 45-letniego mieszkańca Jawora poszukiwanego na postawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez austriacki wymiar sprawiedliwości.

– Na mężczyźnie ciążą zarzuty karne dotyczące udziału w grupie przestępczej oraz kradzieży z włamaniem. Poszukiwany ścigany był przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP w celu aresztowania ekstradycyjnego. 45-latek trafił do aresztu do czasu podjęcia przez sąd decyzji, co do ekstradycji – mówi aspirant sztabowa Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Europejski Nakaz Aresztowania wydawany jest w następstwie przeprowadzonego transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego, w ramach którego dochodzi do przekazania podejrzanych lub oskarżonych w związku ze ściganiem przestępstw lub wykonaniem wyroku pozbawienia wolności bądź zastosowania środka zabezpieczającego. Europejski Nakaz Aresztowania wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na terenie Unii Europejskiej.

Przeczytaj także

Nowe na stronie