REKLAMA

spot_img

Przez brak odblasków trafił do więzienia. Uwierzycie?

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali 33-latka z Chojnowa, który nocą, poza obszarem zabudowanym szedł pieszo bez wymaganych elementów odblaskowych. Miało to dla niego poważne konsekwencje.

Mężczyzna zatrzymany został około godz. 23.00 na terenie gminy Chojnów, na drodze krajowej nr 94. Był niemal niewidoczny.

– Po sprawdzeniu pieszego w policyjnych systemach okazało się, że 33-latek z Chojnowa jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, a także przez Sąd Rejonowy w Złotoryi, do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego – mówi młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Panująca obecnie pora roku, szybko zapadający zmrok lub opady deszczu i śniegu utrudniają widoczność na drodze i powodują, że piesi nie mający żadnych elementów odblaskowych są niemal niewidoczni dla kierujących pojazdami. Dlatego funkcjonariusze nie tylko prowadzą działania informacyjne, ale przede wszystkim reagują na pieszych, którzy ignorują ten przepis i nie dbają o własne bezpieczeństwo.


Przeczytaj także

Nowe na stronie