spot_img

Przy tych legnickich ulicach powstaną chodniki. Mieszkańcy postawili na swoim

Nowe chodniki wybudowane zostaną wzdłuż ulicy Działkowej i Goździkowej. Wybrano właśnie wykonawców dokumentacji projektowej tych inwestycji. Obydwa zadania wykonane zostaną jeszcze w tym roku, w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Wzdłuż ulicy Działkowej powstanie ponad 300 metrów nowego chodnika od skrzyżowania z ul. Rolniczą w kierunku skrzyżowania z ul. Bobrową. Dokumentacja zadania „Bezpiecznie piechotą po zdrowie – budowa chodnika” ma być gotowa do 20 września 2023 r.

To kolejny etap budowy chodników przy ul. Działkowej. W 2020 roku powstał chodnik od torów kolejowych do ul. Rolniczej. Wcześniej odnowiono trakt dla pieszych na odcinku od skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury do Senatorskiej.

Kolejna tegoroczną inwestycja realizowaną w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego będzie „Budowa chodników i skweru na ul. Goździkowej”. To zadanie obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Tulipanową do skrzyżowania z Zielną oraz  z Bratkową. Przy Goździkowej powstanie skwer. Nasadzone tam zostaną drzewa i krzewy, pojawią się elementy małej architektury m.in. pergola.

Dokumentacja ma być gotowa do końca lipca 2023. Przygotowuje ją  spółka „Biodom” z Dzierżoniowa  za kwotę 75,030 zł.

Obydwie inwestycje, realizowane w ramach LBO, mają być gotowe jeszcze w tym roku.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie