REKLAMA

spot_img

Rajd rowerowy, slow jogging i marsz śniadaniowy. Aktywna majówka w Legnicy

Wyjątkowo aktywnie zapowiada się tegoroczna majówka w Legnicy. Z propozycji przygotowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie, nawet jeśli sportową przygodę dopiero zamierza rozpocząć.

Trzy pierwsze dni maja to także występy artystyczne, warsztaty, a z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przy alei Orła Białego rozwijanie 450-metrowej flagi. Wisienką na torcie Legnickiej Majówki koncert Sylwii Grzeszczak. Pisaliśmy o tym tutaj

Ale nie zabraknie również propozycji dla osób, które aktywnie chcą majowy długi weekend.

Bieg/Marsz Śniadaniowy

W środę 1 maja OSiR zaprasza pasjonatów biegania oraz Nordic Walking do Parku Miejskiego. Po wspólnej rozgrzewce uczestnicy wybiegną lub pomaszerują na trasy. Zbiórka o godz. 10:00 na Polanie Angielskiej. Trasa biegu oraz trasa marszu prowadzić będą alejami Parku Miejskiego oraz wałem wzdłuż malowniczej Kaczawy. Po drodze parę stacji, na których uczestnicy biegu -marszu wykonywać będą określone ćwiczenia. Na mecie na każdego czekać będzie woda oraz zdrowa przekąska na uzupełnienie kalorii. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są dostarczyć zgodę rodziców na udział w biegu/marszu. Wpisowe wynosi 5,00 zł od osoby / zapisy mailowo ci@osir.legnica.eu do 30 kwietnia lub w dniu wydarzenia do godz. 9.45 w plenerowym biurze zawodów.

Piknik Siatkarski

  • termin : 1 maja ( środa) / godz. 11.00
  • Polana Angielska / na trawie
  • drużyny będą rywalizować w kategoriach wiekowych: szkoły średnie / kat. otwarta
  • zwycięskie drużyny otrzymają puchary
  • dla uczestników piknikowy poczęstunek

Zapisy mailowo ci@osir.legnica.eu do 30 kwietnia lub w dniu wydarzenia do godz. 10.45 w biurze zawodów. Wpisowe – 10 zł

Rajd Rowerowy do Bieniowic

W tym roku na zbiórka rowerzystów odbędzie się na Placu Słowiańskim skąd o godz. 11:00.  
Trasa prowadzić będzie z Legnicy ul. NMP, Zamkową, Leszczyńską, Bydgoską, Szczytnicką, Pawicką, przez Lasek Pawicki do Bieniowic. Po drodze przewidziano krótkie postoje na odpoczynek.

Meta Rajdu na boisku sportowym klubu Kaczawa Bieniowice, gdzie zaplanowany jest dłuższy pobyt z posiłkiem. Powrót z Bieniowic we własnym zakresie.

Dzieci do lat 15 tylko pod opieką dorosłych. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są dostarczyć zgodę rodziców na udział w rajdzie. Wpisowe 15 zł od osoby.

Zapisy osobiście w siedzibie OSiR przy ul. N. Marii Panny 7, tel. 76 7233801 lub e-mail: ci@osir.legnica.eu.
Zapisy przyjmowane są do dnia 2 maja.
Obowiązuje limit 200 uczestników
Trasa: https://connect.garmin.com/modern/course/256145503

Slow jogging

1 maja w Parku Miejskim odbędzie slow jogging, który poprowadzi Aleksandra Pytlowana

Slow Jogging to rewolucyjna metoda ruchu, mającą swe korzenie w Japonii. Polega na bieganiu we własnym tempie, przy stałej prędkości, minimalizując przy tym ryzyko kontuzji, poprzez poruszanie się w odpowiedniej, prozdrowotnej technice.

Jest to idealna forma, dla wszystkich tych którzy chcieliby rozpocząć swoją biegową przygodę.

Godz 10:00 Polana Angielska

Trasa biegu prowadzić będzie alejami Parku Miejskiego oraz wałem wzdłuż malowniczej Kaczawy. Na mecie na każdego czekać będzie woda oraz zdrowa przekąska na uzupełnienie kalorii. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są dostarczyć zgodę rodziców na udział w biegu.

Wpisowe wynosi 5,00 zł od osoby / zapisy mailowo ci@osir.legnica.eu do 30 kwietnia lub w dniu wydarzenia do godz. 9:45 w plenerowym biurze.

Przeczytaj także

Nowe na stronie