Remont alei Rzeczypospolitej w Legnicy. Wiemy kiedy się rozpocznie i ile potrwa

Wyłoniono właśnie wykonawcę przybudowy al. Rzeczypospolitej w Legnicy na odcinku od ul. Kaczawskiej do ul. Legionów. To około 750 metrów. Rozpoczęcie remontu uzależnione jest od zakończenia prac na ul. Okrężnej, ale początek wakacji to realny termin rozpoczęcia prac.

– Rozpoczęcie prac na jezdni uzależnione jest od puszczenia ruchu w dwóch kierunkach na ulicy  Okrężnej ponieważ zapewni to drożność komunikacyjną tej części miasta. Aleja Rzeczypospolitej to jedna z najbardziej obciążanych ulic w mieście, dlatego musimy stworzyć rozsądną alternatywę jej objazdu i dojazdu do domów mieszkańców ulic znajdujących się w sąsiedztwie – mówi Marcin Gołda, inspektor ds. robót drogowych Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy.

Ulica Okrężna jest obecnie jednokierunkowa w związku z pracami przy budowie Zbiorczej Drogi Południowej. Konkretny termin zakończenia prac nie jest określony.

– Dla nas optymalnym terminem rozpoczęcia robót  byłby początek wakacji. Ruch będzie wówczas dużo mniejszy, mniejsza będzie również częstotliwość kursowania autobusów komunikacji miejskiej. To bardzo ważne ponieważ na przykład dla autobusu linii nr 5 nie ma alternatywnej drogi przejazdu – dodaje Marcin Gołda.

Remont jezdni ma potrwać około trzech miesięcy, ale inwestycja obejmuje także przebudowę oświetlenia ulicznego  i budowę chodników. Prace zaplanowane są do końca 2024 roku.

Przeczytaj także

Nowe na stronie