Remont Bąbelka – urzędnicy podali nowy termin otwarcia basenu

Modernizacja basenu na os. Piekary miała się zakończyć w październiku 2023 r. Potem termin przesunięty został na grudzień, a następnie na marzec br. Ale już wiadomo, że i w marcu w Bąbelku się nie wykąpiemy.

Przebudowa basenu przy ul. Mazowieckiej rozpoczęła się w listopadzie 2022 r. Pierwotnie miała kosztować 17,8 mln zł. W zakres prac budowlanych wchodziła termomodernizacja budynku, wymiana niecek basenowych na stalowe oraz remont części spa. Szybko jednak okazało się, że prac budowlanych będzie więcej niż zakładano.

Gdy wykonawca zabrał się do roboty, wyszło na jaw, że konieczna jest przebudowa węzła cieplnego i wymiana dachu. W tej sytuacji miasto podpisało z wykonawcą aneks na dodatkowe 2,5 mln zł. I przesunęło termin zakończenia prac. Najpierw na 3 października br., potem na 5 grudnia br., by w końcu ogłosić, że remont zakończy się na przełomie lutego i marca br.

Kiedy wykąpiemy się w Bąbelku?

Podczas poniedziałkowej sesji rady miejskiej wiceprezydent Jadwiga Zienkiewicz zdementowała krążącą w internecie informację, jakoby basen miał zostać otwarty 4 kwietnia.

– Na koniec marca planowane są odbiory techniczne. Jeśli pójdą pomyślnie, to na koniec kwietnia Bąbelek zostanie udostępniony. Konkretnej daty nie jestem w stanie dziś podać – powiedziała wiceprezydent Legnicy.

Ostateczny koszt remontu Bąbelka to 22,7 mln zł.

Przeczytaj także

Nowe na stronie