REKLAMA

spot_img

Remont legnickiego dworca trwa już pięć lat. Kolej podała nowy termin

Remont dworca kolejowego w Legnicy potrwa co najmniej do końca kwietnia 2024 r. O nowym terminie poinformowała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

Remont dworca rozpoczął się w 2018 r. Od samego początku prace ślimaczyły się. Zgodnie z przetargową dokumentacją miały się zakończyć w grudniu 2019 r. Potem terminy były przesuwane – na luty 2020 r., a następnie na listopad 2022 r. Były już generalny wykonawca – podkarpacki Fewaterm miał ogromne problemy z płatnościami dla podwykonawców. Finalnie PKP PLK zerwały umowę z wykonawcą i podpisały nową, na dokończenie inwestycji z Dolnośląskim Przedsiębiorstwem Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej Dolkom.

Nowy wykonawca dokańcza przebudowę hali peronowej, peronów i przejścia podziemnego. Jak informuje biuro prasowe PKP PLK, obecnie na stacji m.in. wymieniane są stalowe elementy konstrukcji dachu i poszycie. Przebudowywane są perony nr 2 i 3, trwa montaż wind, wzmacniany jest także strop nad przejściem podziemnym.

Niestety, z inwestycji wykreślono remont pozostałych trzech peronów i montaż systemu informacji pasażerskiej w tunelu oraz na peronach. 

Koszt remontu szacowany jest obecnie na prawie 38 mln zł. Z informacji, jakiej udzielił redakcji kolejowyportal.pl Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK, prace mają zostać zakończone do kwietnia 2024 r.

– Kolejna zmiana terminu prac wynika z konieczności przeprowadzenia dodatkowych wzmocnień konstrukcji hali na podstawie wykonanej ekspertyzy, związanej ze zmianami norm dotyczących wpływu parcia wiatru na tego typu obiekt. Na dodatkowe wzmocnienie zużyto około 50 ton stali – pisze branżowy portal.

Przeczytaj także

Nowe na stronie