spot_img

Rezerwy Miedzi przygotowują się do nowego sezonu. Co się zmieniło?

Drugi zespół Miedzi Legnica nowy sezon rozpocznie w IV lidze. Trener Łukasz Buliński zapowiedział, że w najbliższych rozgrywkach o sile zespołu będą stanowili wychowankowie.

Poprzedni sezon był dla drugiego zespołu kompletnie nieudany. Drużyna wygrała zaledwie siedem meczów i z dorobkiem trzydziestu punktów zasłużenie spadła do IV ligi. Legniczanom do bezpiecznej pozycji zabrakło aż 13 punktów.

Zbliżający się sezon ma być dla drużyny przełomowy. Trener Łukasz Buliński zapowiada, że w rozgrywkach IV ligi będzie stawiał na wychowanków oraz na utalentowanych graczy. Nie oznacza to jednak, że Miedź będzie chciała awansować wystawiając w składzie tylko młodzieżowych zawodników. W kadrze zespołu pozostali Marcin Garuch, Marcin Orzechowski, Kacper Józefiak, Piotr Stępień, Błażej Żarkowski, Idris Momoh, Olaf Kania oraz Wiktor Lipiec.

– Duża liczba graczy wynika z tego, że włączyliśmy do II zespołu wszystkich wyróżniających się juniorów. Będziemy ich obserwować w procesie treningowym oraz podczas meczów kontrolnych. Swoimi występami w ubiegłym sezonie w drużynach juniorskich, zasłużyli oni na włączenie ich do szerokiej kadry Miedzi II. Dodatkowo przyglądamy się zawodnikom z regionu, którzy mogliby dołączyć do naszego zespołu. Ta liczba oczywiście będzie redukowana po najbliższych meczach kontrolnych – zapowiedział na łamach oficjalnej witryny klubu, trener Łukasz Buliński.

Miedź II już w najbliższą środę rozegra pierwszy mecz kontrolny, w którym rywalem będzie VfL Wolfsburg U19.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie