REKLAMA

spot_img

RoboCop z Legnicy! W niespełna rok zatrzymał stu przestępców

Kolejny legnicki policjant po raz kolejny udowodnił, że żaden przestępca nie może czuć się bezkarnie. W ciągu niespełna roku funkcjonariusz wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymał aż stu poszukiwanych, w tym również osoby, za którymi wydane zostały listy gończe.

Osoby poszukiwane, które w przeszłości wchodziły w konflikt z prawem i mają orzeczony wyrok skazujący na karę pozbawienia wolności często ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Z różnych powodów osoby te nie zgłaszają się do zakładów karnych i unikają odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa.

Czasami policyjne działania w tym zakresie trwają wiele lat ponieważ osoba poszukiwana ukrywa swoje miejsce pobytu, a często bywa tak, że w tym pomagają jej najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie zdarza się, że opuszczają kraj na wiele lat.

– Legnicki policjant wydziału patrolowo-interwencyjnego może pochwalić się doskonałą pamięcią wzrokową oraz znakomitym rozpoznaniem bowiem od początku roku zatrzymał aż 100 osób poszukiwanych. Wśród zatrzymanych były osoby poszukiwane m.in. w celu odbycia kary pozbawienia wolności, poszukiwane listami gończymi lub w celu doprowadzenia do placówki zdrowia, prokuratury bądź sądu, czy ustalenia miejsca pobytu – mówi komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa, zgodnie z art. 239§1 kodeksu karnego grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie